اعلام آمادگی سرمایه گذار خارجی برای فعالیت در کیش

کیش – یک شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در حوزه های تامین مالی طرح های عمرانی، صادرات، انرژی، گردشگری درکیش اعلام آمادگی کرد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در جلسه‌ای که سه شنبه ۱۶ دی با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با یک شرکت سرمایه گذاری خارجی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، مسئولان این شرکت ضمن اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری جزیره کیش در جهت اجرای ایده‌های خلاقانه و فناورانه و توسعه تعاملات بین المللی اعلام آمادگی کردند تا در حوزه‌های تأمین مالی طرح‌های عمرانی، صادرات، انرژی، گردشگری با سازمان منطقه آزاد کیش همکاری کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش دراین جلسه با بیان اینکه جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری ایران از ظرفیت‌های قابل توجهی برخوردار است و زیرساخت‌های ایجاد شده در این منطقه، زمینه ساز اجرای ایده‌های خلاقانه است اظهار داشت: طرح‌های سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف جزیره کیش در کمیته‌های فنی و تخصصی مطرح و پس از بررسی به مرحله اجرا می‌رسد.

غلامحسین مظفری با تاکید بر اینکه در کیش شرایط زیرساختی به گونه‌ای مهیا شده که می‌توان بهترین و تازه‌ترین طرح‌های عمرانی را اجرا کرد افزود: عملیات اجرایی یکی از طرح‌های خاص با نام “جزیره مصنوعی” در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است که در مرحله نخست در وسعت ۶۰ هکتاری اجرا می‌شود و قابلیت افزایش تا ۱۵۰ هکتار را دارد.

مظفری در رابطه با توسعه طرح‌های انرژی که در آینده نزدیک خطوط انتقال گاز را به این منطقه وصل خواهد کرد گفت: با توجه به اینکه جزیره کیش نیاز به تولید ۵۰۰ مگاوات برق را دارد از این رو در بخش انرژی ظرفیت‌های خالی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی توانمند و متخصص فراهم شده است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیازمند انسجام جدی هست که در همین خصوص ستاد هماهنگی در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تشکل شده تا نقش پشتیبانی از این رویدادهای مهم مدیریت شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: ایده‌هایی که می‌تواند در مسابقات ۲۰۲۲ قطر به نتیجه مطلوب و مؤثر برسد؛ تبلیعات اصولی و گسترده ظرفیت‌های جزیره کیش در حوزه‌های ورزش، گردشگری، و سرمایه گذاری برای گردشگران خارجی است.

وی توسعه گردشگری سلامت و راه اندازی گردشگری دریایی را از ظرفیت‌های مناسب جزیره کیش برای جذب گردشگران نقاط مختلف دنیا برشمرد و اظهار داشت: محورهای مطرح شده در این جلسه قابلیت اجرا دارد که با مشخص شدن ابعاد طرح و حجم سرمایه گذاری مقدمات این کار بزرگ اجرایی می‌شود.

شایان ذکر است سرمایه گذاری در حوزه‌های طرح محور تمدن‌ها، گردشگری ورزشی، ساخت جزیره به شکل ستاره دریایی، ساخت اسکله تفریحی به عرض ۱۸ متر و به طول ۵۰۰ متر درقالب قراردادهای B. O. T و ساماندهی شرکت‌های هواپیمایی مطرح خارجی برای برقراری خطوط پروازی به مقصد کیش از جمله پیشنهادهای مطرح شده از سوی شرکت سرمایه گذار خارجی در این جلسه بود.

mehrnews.com/xTvHb