دربی با تست دوپینگ؛ صد در صد نیست.

ممکن است ماموران نادو در بازی استقلال و پرسپولیس حاضر شوند و از بازیکنان دو تیم تست بگیرند و ممکن است این اتفاق هم رخ ندهد.

به گزارش “ورزش سه”، مشخصا حضور ماموران نادو در بازی های لیگ برتر از پیش اعلام نمی شود. آنها حتی ممکن است به صورت سر زده در تمرینات تیم های لیگ برتری حاضر شوند و از بازیکنان تست بگیرند اما این اتفاق معمولا در بازی ها رخ می دهد.

تا اکنون و در هفته های سپری شده ماموران مبارزه با دوپینگ در بازی های متعددی از لیگ برتر حاضر شدند و از بازیکنان تست دوپینگ گرفتند و این روند تا پایان مسابقات ادامه خواهد داشت. جالب اینکه برخی از تست ها در هفته های ابتدایی بازی ها گرفته شد در حالی که برخی تصور می کنند این تست ها در هفته های پایانی بازی ها و نزدیک شدن به حساسیت مسابقات از بازیکنان تیم ها گرفته می شود.

حضور بدون برنامه ماموران نادو در بازی های لیگ برتر یکی از سیاست های کمیته مبارزه با دوپینگ است و به نظر می رسد در بازی تیم های آبی و قرمز هم این ماموریت به درستی صورت گیرد. نمونه هایی که از بازیکنان تیم های لیگ برتری و دسته اولی گرفته می شود برابر با استانداردهای جهانی و مورد تایید فیفا است و فدراسیون فوتبال ایران هر فصل در این باره به فدراسیون جهانی گزارش می دهد.

 

https://www.varzesh3.com/news/1730522