معاون دادگستری استان تهران: نهادهای مردمی برای همکاری با قوه قضاییه کد کاربری ثنا دریافت کنند.

تهران – ایرنا – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: نهادهای مردمی که تمایل به همکاری با قوه قضاییه دارند با مراجعه به سایت www.sana.adliran.ir برای دریافت کد کاربری ثنا به عنوان شخص حقوقی اقدام کنند.

علی دیزجی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا با اشاره به ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه از سوی رئیس قوه قضاییه افزود: سامانه جامع و هوشمند برای مشارکت نهادهای مردمی توسط قوه قضاییه به بهره برداری رسیده و سازمان های مردم نهاد پس از دریافت کد ثنا با مراجعه به تارنمای www.Mosharekat.eadl.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی ادامه داد: بر طبق این دستورالعمل، امکان همکاری و مشارکت نهادهای مردمی از قبیل سازمان های مردم نهاد، مساجد، هیات‌های مذهبی، گروه های تبلیغی و سازندگی، انجمن های علمی، خیریه‌ها، بقاع متبرکه در زمینه‌های سیاست‌گذاری قضایی، پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از بزه دیدگان، میانجیگری و صلح و سازش، نظارت بر اجرای قوانین و رسیدگی و بازاجتماعی شدن متهمان و مجرمان میسر شده است.

دیزجی اظهار داشت: با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی بودن برنامه های تحولی قوه قضاییه و نظر به اصول قانون اساسی به‌ویژه اصل سوم و هشتم و اهمیت مشارکت مردم و ظرفیت گسترده نهادهای مردمی، از ابتدای حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در قوه قضاییه، مشارکت و بهره‌مندی از ظرفیت نهادهای مردمی مورد تاکید وی قرار گرفت و پس از تدوین و ابلاغ دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه فرایند این همکاری و مشارکت ساختارمند شد.

به گزارش ایرنا، هفتم اسفند ماه سال گذشته دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه مشتمل بر ۵ فصل، ۵۴ ماده و ۱۸ تبصره توسط حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.

رضا مسعودی‌فر قائم مقام معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه نیز ۳۰ دی ماه در سومین جلسه «کارگروه ملی مشارکت نهادهای مردمی با قوه قضاییه»  با تاکید بر لزوم تقویت نهادهای مردمی گفت: نهادهای مردمی با مراجعه به سامانه mosharekat.eadl.ir می‌توانند نسبت به ثبت‌نام برای همکاری با قوه قضاییه اقدام کنند.

www.irna.ir/news/84195707