نشریه اسپانیایی: ونزوئلا توسط بیت کوین با ایران و ترکیه معامله می‌کند.

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که ونزوئلا برای پرداخت هزینه کالا و خدمات وارداتی از ایران و ترکیه، بیت کوین پرداخت می‌کند.
به گزارش کریپتونیوز، همزمان با افزایش قیمت بیت کوین، دولت مادورو به این ارز دیجیتال به‌عنوان یک راهکار پرداخت جایگزین نگاه می‌کند. گفته می‌شود که ونزوئلا از این ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه‌های واردات کالا و خدمات از کشورهای ایران و ترکیه استفاده می‌کند.
خبرگزاری اسپانیایی ران‌ران (RunRUn) گزارش داده است که افزایش تحریم‌های آمریکا در قبال ونزوئلا یکی از عمده دلایلی است که ونزوئلا به استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های بین‌المللی روی ‌آورده است.
پیش‌تر، این کشور ارز دیجیتال مخصوص به خود را عرضه کرد که پترو (Petro) نام داشت. پترو با استفاده از نفت ونزوئلا پشتوانه‌سازی می‌شود و به‌عنوان پاسخ این کشور در مقابل تحریم‌ها عرضه شده است.
بانک مرکزی ونزوئلا ادعا می‌کند که کمبود تقاضا برای بیت کوین‌های این کشور در بازارهای جهانی وجود ندارد.
برخی از منابع گزارش کرده‌اند که مادورو به‌تازگی «قانون ضد محاصره اقتصادی» را تصویب کرده است. این قانون به مقامات این کشور اجازه «ایجاد و استفاده» از «هرگونه مکانیزم مالی» را برای پرداخت می‌دهد. «دارایی‌های رمزنگاری‌شده و توکن‌های مبتنی بر بلاک چین» از جمله این مکانیزم‌ها هستند.
پیش‌تر نیز طارق العيسمی، وزیر دارایی و معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرده بود که این کشور برنامه‌ای را برای ساخت سیستم پرداخت یارانه کشاورزی و اعطای وام آغاز کرده است. این سیستم با پشتوانه‌ای از دارایی‌های رمزنگاری‌شده نظیر پترو و دیگر توکن‌های بین‌المللی محبوب، کار خواهد کرد.

arz.digital/165752