وکیل باشگاه پرسپولیس: بخشش آل‌کثیر با سپری شدن نیمی از محرومیت، در مقررات انضباطی AFC وجود ندارد.

وکیل باشگاه پرسپولیس گفت که بخشش مهاجم محروم تیم فوتبال این باشگاه با سپری شدن سه ماه از محرومیت، با توجه به مقررات انضباطی AFC امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرساعد وکیل درباره عدم بخشش عیسی آل‌کثیر در دادگاه داوری ورزش اظهار داشت: بسیار جای تأسف است که بسیاری از مردم رأیی را که منتظر بودند آن را بشنوند، محقق نشد. ما در درخواست دستور موقت از دیوان داوری ورزش به دنبال این بودیم که ثابت کنیم اگر آل‌کثیر نتواند بازی کند، خسارت غیرقابل جبرانی برای تیم و باشگاه پرسپولیس وجود دارد.

وی در ادامه افزود: در تعادل بین منافع باشگاه برای درخواست دستور موقت و در سوی دیگر اصرار AFC برای باقی ماندن محرومیت آل‌کثیر، توازن منافع برای شرایط خاصی که تیم برای حفظ قدرت تیمی خود تلاش می‌کرد، به سمت باشگاه می‌چربد. در نهایت با توجه به دفاعیاتی که باشگاه پرسپولیس دارد، احتمال موفقیت در این دعوی بسیار بالاست. در رأی دیوان داوری ورزش، سه شرط برای صدور دستور موقت وجود داشت که به دو شرط ایراد نگرفتند.

وکیل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه این موضوع نشان داد دفاعیات این باشگاه چقدر مورد قبول دیوان است، خاطرنشان کرد: به ما گفتند از نظر قاضی پرونده، فوتبال یک مسابقه با حضور 11 بازیکن است؛ خسارت غیرقابل جبران برای تیم وجود ندارد و حضور یا عدم حضور یک بازیکن نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد.

وکیل با بیان اینکه با توجه به محرومیت بازیکنان و تعدادی از مصدومان، حضور آل‌کثیر می‌توانست بسیار تعیین‌کننده باشد، گفت: تنها چیزی که می‌توان گفت، این است که پرونده  ادامه دارد و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا اگر امکان آن وجود داشته باشد، آل‌کثیر زودتر از شش ماه به آغوش تیم پرسپولیس بازگردد.

وی در مورد احتمال بخشش محرومیت آل‌کثیر در صورت سپری شدن نیمی از آن تصریح کرد: در مقررات  انضباطی AFC این موضوع وجود ندارد و چنین بندی به کمیته انضباطی ایران برمی‌گردد. مقررات انضباطی AFC این موضوع را ملاک قرار نمی‌دهد. تنها راهکار حقوقی که پیش رو داریم، این است که پرونده باز شده در دادگاه CAS را زودتر از شش ماه به سرانجام برسانیم؛ با امید اینکه رأی را به سود باشگاه پرسپولیس بگیریم.

وکیل باشگاه پرسپولیس درباره پرونده‌های ماریو بودیمیر و گابریل کالدرون بیان کرد: پرونده بودیمیر در اختیار من نبوده و در جریان آن نیستم، اما نشست استماع پرونده کالدرون دو هفته پیش برگزار شد و وکلای او، دفاعیات خود را ارائه کردند. دفاعیات باشگاه پرسپولیس مطرح شد و مطابق روال معمول در دیوان داوری ورزش باید منتظر باشیم رأی نهایی پس از جلسه استماع صادر شود.

وکیل درخصوص پرونده آنتونی استوکس و اینکه چرا باشگاه پرسپولیس به جای فیفا به فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد، اظهار داشت: بهتر است درباره گذشته صحبت نکنم؛ چون نقشی در آن نداشتم و نمی‌توانم بگویم چه دلایلی برای مجموعه حقوقی باشگاه وجود داشته است. چیزی که می‌توانم قاطعانه بگویم، این است که پرونده در دستور کار باشگاه است تا اقدام حقوقی لازم انجام شود.

وی در مورد احتمال بخشش عیسی آل‌کثیر تصریح کرد: باید بپذیریم یک وکیل با درجه نسبی امید به موفقیت وارد یک پرونده می‌شود. ما باید به پیچیدگی موضوع واقف باشیم و این پرونده با توجه به سیاست‌های کلی فیفا و AFC نسبت به تبعیض نژادی، پیچیدگی‌های خاصی دارد. آل‌کثیر سرمایه باشگاه پرسپولیس است و امیدوارم در اولین زمان در خدمت تیم باشد.

 

https://tn.ai/2414743