ویسل کوبه: به AFC شکایت می کنیم!

رئیس باشگاه ویسل کوبه اعلام کرد که این باشگاه نسبت به وضعیت داوری، به AFC شکایت می کند.

به گزارش “ورزش سه”، دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق برگزار شد که طی این دیدار، تیم اولسان هیوندای در پایان ۱۲۰ دقیقه تلاش موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد حریف خود عبور کند.

گل پیروزی بخش کره ای ها در دقیقه ۱۱۹ توسط جونیور نگرائو به ثمر رسید تا اولسان با پیروزی در برابر ویسل کوبه راهی دیدار فینال شود و روز شنبه ۲۹ آذر در بازی پایانی در استادیوم الجنوب، به مصاف پرسپولیس برود.

اما قضاوت نواف شکرالله داور بحرینی در این مسابقه با اعتراض شدید ژاپنی ها همراه بود. در دقیقه ۷۵ ویسل کوبه به گل دوم خود رسید تا گام بزرگی را برای صعود به دیدار فینال بردارد. اما در حالیکه بازیکنان اولسان قصد داشتند بازی را از میانه میدان آغاز کنند، کمک داور ویدیویی نواف شکرالله را به کنار زمین فراخواند.

او پس از بازبینی صحنه به این نتیجه رسید که قبل از گل ویسل کوبه، آنها در میانه زمین دچار خطا بر روی بازیکن اولسان شده اند و به همین دلیل گل آنها مردود اعلام شد. در ادامه اولسان به گل تساوی رسید که در ابتدا توسط کمک داور آفساید تشخیص داده شد اما پس از بازیبین صحنه، این گل مورد قبول واقع شد.

تصمیمات نواف شکرالله و تیم داوری، باعث اعتراض شدید ژاپنی ها در پایان بازی شد. هیروشی میکی تانی تاجر و نویسنده میلیاردر ژاپنی و رئیس باشگاه فوتبال ویسل کوبه با پاسخ دادن به یکی از هواداران این تیم اعلام کرد که پیگیر شکایت به AFC است.

او در ابتدا با انتشار توئیتی گفت: «بازیکنان و کارکنان تیم ویسل کوبه، از تلاش شما متشکرم. صادقانه بگویم، برای قضاوت کردن تردید هایی وجو دارد اما آنها تا آخر به خوبی جنگیدند. با تشکر از همه طرفداران.»

سپس یکی از هواداران ویسل کوبه با ارسال پاسخی به این توئیت، از رئیس این باشگاه پرسید: «آیا اعتراضی از سوی باشگاه به AFC وجود دارد؟» که میکی تانی در پاسخ به این کامنت نوشت: «من مایلم پس از مشورت با طرف های مربوطه، اقدام مقتضی را انجام دهم.»

هواداران ژاپنی با ارسال کامنت های فراوان زیر این توئیت رئیس ویسل کوبه، از او درخواست پیگیری اعتراض به تصمیمات داور دیدارشان را داشتند. یکی از هواداران ویسل کوبه نوشت: « نشان دادن نگرش شما در اینجا مهم است حتی اگر نتیجه را تغییر ندهید. به هر حال سکوت و استقامت به سبک ژاپنی در دنیا قابل درک نیست.»

یکی دیگر از هواداران ویسل کوبه نیز نوشت: « لطفا این کار را انجام دهید. حتی اگر نتیجه تغییر نکند، من می خواهم از بروز مجدد چنین داوری هایی جلوگیری کنید.»

https://www.varzesh3.com/news/1725218