اتحادیه اروپا و تحریم مؤسسه حقوقی داد و خرد

ایران و اروپا و توافق جامع گمرکی

ایران و اتحادیه اروپا به دنبال توافق جامع گمرکی

مدیر کل دفتر همکاری‌های بین‌المللی گمرک ایران طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که این کشور به دنبال یک توافق جامعه گمرکی با اتحادیه اروپاست.

به گزارش آذرنیوز، حسین کاخکی مدیر کل دفتر همکاری‌های بین‌المللی گمرک ایران طی مصاحبه‌ای گفت: ایران می‌خواهد یک توافق همکاری دوجانبه با اتحادیه اروپا امضا کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا و ایران در حال بررسی یک توافق جامع گمرکی و همچنین همکاری در حوزه‌های دیگر هستند.

کاخکی ادامه داد: ایران مذاکرات گسترده‌ای را طی دو سال گذشته برای امضای این توافقنامه با اتحادیه اروپا داشته است، اروپایی‌ها از ما اسناد مختلفی را خواسته‌اند که ما آنها را آماده کرده‌ایم.

مدیر کل دفتر همکاری‌های بین‌المللی گمرک ایران ادامه داد: تاکنون مدیران عامل گمرک ایران و اتحادیه اروپا دو بار با یکدیگر ملاقات کردند و در طول مذاکرات نیز دو هیأت اروپایی به ایران سفر کردند.

کاخکی گفت: هیأت اروپایی از گمرک ایران بازدید کرده و با مقامات سازمان گمرک و همچنین سازمان بنادر و کشتیرانی ایران دیدارهایی را داشته‌اند.

او می‌گوید: اتحادیه اروپا متشکل از چندین کشور است و هر عضو این اتحادیه باید نظر خود را بیان کند. ایران منتظر امضای توافقنامه از طرف آنهاست.

این مقام ایرانی گفت: توافق گمرکی با اتحادیه اروپا شامل همکاری در گمرکات زمینی و دریایی خواهد بود و در قالب آن همکاری‌هایی نظیر تبادل اسناد و استعلامات بین گمرکات ایران و کشورهای اروپایی انجام خواهد شد.