بندر چابهار

بندر چابهار می تواند هاب منطقه شود

رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: راه برون رفت از بحران اقتصادی، جذب و حمایت سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین هاشمی تختی در بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طرح های توسعه ای بندر شهید بهشتی چابهار، افزود: در شرایط کنونی و بواسطه تحریم ها، راه برون رفت از بحران اقتصادی؛ جذب و حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و توجه به توسعه تجاری و اقتصادی بر پایه تجارت دریامحور است.
وی اظهار داشت: با حمایت، جلب اعتماد و اطمینان سرمایه گذاران می توانند بندر شهید بهشتی چابهار را با سرعت توسعه داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: مجلس به خصوص کمیسیون عمران آمادگی همکاری نزدیک با دستگاه اجرایی سازمان بنادر و دریانوردی در مباحث بنادر و صنایع دریایی را دارد.
وی افزود: با تفاهم خوبی که در مجموعه دولت و مجلس وجود دارد این آمادگی را داریم تا در جایی که نیاز به تصویب قانون باشد، با رایزنی با دولت نسبت به تصویب قوانین تسهیل کننده اقدام کنیم.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: جهش صورت گرفته در بندر چابهار قابل تقدیر است و موجب دلگرمی است. از سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه دیدگاه مثبت و فراجناحی و اقدامات پیگیرانه و موثر در توسعه تجاری و اقتصادی بندر چابهار تشکر و قدردانی باید کرد.
وی ضمن ابراز خرسندی از توسعه بندر چابهار، گفت: با توجه به محدودیت های خلیج فارس و اعمال تحریم ها بندر چابهار قابلیت تبدیل به هاب منطقه را دارد.
منبع : سازمان بنادر و دریانوردی