کشتی سانچی

بیمه بین المللی به خانواده شهدای سانچی

غرامت بیمه P&I شهدای سانچی به نخستین گروه از خانواده شهدای این کشتی به صورت ارزی پرداخت شد.

به گزارش مارین نیوز، در راستای اقدامات انجام شده به منظور پرداخت غرامت بیمه P&I شهدای سانچی که از اواسط شهریور ماه گذشته با دریافت مدارک مربوطه از خانواده شهدای گرانقدر این کشتی آغاز شده بود نخستین گروه از خانواده شهدای سانچی روز سه شنبه (3 مهرماه 97) مبالغ مربوط به این غرامت را دریافت کردند.
غرامت بیمه P&I براساس تصریح قوانین داخلی و مقررات مربوط به پرداخت خسارت بیمه های بین‎المللی، به آن دسته از خانواده شهدای سانچی که انحصار وراثت را انجام داده اند پرداخت می ‎شود که از امروز پرداخت وجوه مربوطه به نخستین گروه از این خانواده‎ ها آغاز شد. مابقی خانواده ‎های شهدای معظم کشتی سانچی نیز که فرایندهای قانونی را طی و مدارک مربوطه  را ارائه کرده اند، طی روزهای آینده مبلغ غرامت بیمه P&I را دریافت خواهند کرد.
بر اساس اعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران، سهم غرامت بیمه P&I مستقیما توسط شرکت ملی نفتکش ایران و طبق قرارداد پیمان جمعی فی ‎مابین این شرکت و انجمن صنفی کارگری دریانوردان تجاری ایران به خانواده شهدای سانچی پرداخت می شود. مبلغ غرامت به صورت ارزی و براساس واحد پولی مورد پذیرش در قرارداد پیمان جمعی پرداخت خواهد شد و کلیه پرسنل کشتی، فارغ از سمت و سابقه شغلی و ملیت، مبلغ خسارت را به طور کامل دریافت می کنند.
گفتنی است، 16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در 200 مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد. پس از این واقعه، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد. در نهایت 24 دی نفتکش سانچی غرق شد و اسامی خدمه کشتی نیز به عنوان شهید خدمت اعلام شد.