توییج ،پرمخاطب‌ترین سرویس استریم بازی دنیا فیلتر شد.

دسترسی به توییچ، از چند روز پیش در ایران مسدود شده است. همچنین اخباری از فیلترینگ دیسکورد به گوش می‌رسد.

به گزارش زومیت، در یک هفته گذشته بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی خبر فیلتر شدن توییچ  رامطرح کردند و از آن زمان تاکنون هیچ‌کدام از مسئولان دولتی و حاکمیتی نسبت به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند.

حالا یک هفته پس از انتشار این خبر، دوباره کاربران در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «نه به فیلترینگ» اعلام می‌کنند که توییچ برای همیشه فیلتر شده است. پیگیری زومیت از کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه یا کمیته فیلترینگ هم تاکنون بدون نتیجه مانده است.

در اتفاق جدید کاربران برای باز کردن توییچ باید دقایقی صبر کنند و در نهایت پیامی که به آن‌ها داده می‌شود این است که امکان دسترسی به این سایت وجود ندارد؛ اما بلافاصله با وصل شدن فیلترشکن دسترسی به این پلتفرم به‌راحتی امکان‌پذیر است.

توییچ یک سرویس تعاملی استریم یا پخش زنده‌ی ویدیویی است که محتوا در شاخه‌های بازی، سرگرمی، ورزش، موسیقی و غیره دارد.

در کنار فیلتر شدن توییچ، برخی از کانال‌های تلگرامی که در آن فعالان فضای مجازی حضور دارند نیز از برنامه بعدی برای فیلتر کردن اپلیکیشن دیسکورد خبر می‌دهند. دیسکورد (Discord) یک اپلیکیشن ارتباط گروهی بسیار محبوب است که برای گیمرها طراحی شده است، گیمرهایی که به امکاناتی فراتر از آنچه استیم به آن‌ها ارائه می‌دهد نیاز دارند. البته امکانات بسیار خب دیسکورد باعث شده تا علاوه بر گیمرها، تیم‌های مختلف از جمله توسعه‌دهندگان نیز از این بستر برای ارتباطات گروهی خود استفاده کنند.