رشد تسهیلات مسکن

رشد تسهیلات خرید مسکن به صلاح نیست

قانون- نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی،گفت:با توجه به بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی افزایش وام برای ساخت و ساز مسکن منطقی بوده اما رشد وام در بخش خرید مسکن قابل قبول نیست.

به گزارش قانون به نقل ا خانه ملت،فرهاد تجری در خصوص مطرح شدن اخباری مبنی بر افزایش وام مسکن گفت:قیمت مسکن در تهران و شهرهای مختلف کشور با افزایش چشمگیری روبرو بوده است که با رشد دستمزد بسیاری از خانوارهای متقاضی خرید مسکن متناسب نیست.

نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بدیهی است رشد نرخ ارز در افزایش قیمت مصالح ساختمانی تاثیرگذار بوده اما نباید به بهانه گرانی مصالح ساختمانی،قیمت ها در بازار با رشد کاذب و غیرقابل توجیه روبرو می شد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی، افزود:در هر صورت باید وزارت راه و شهرسازی سیاست مشخص برای تعدیل قیمت مسکن در کشور اجرا کند چرا که جمعیت بالای جوان در کشور به رشد تقاضا در بازار مسکن در آینده دامن می زند.

با تقاضاهای سوداگرانه در بازار مسکن مقابله شود

تجری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:باید با تقاضاهای سوداگرانه در بازار مسکن مقابله شود بنابراین در افزایش وام مسکن باید برخی از ملاحظات رعایت شود.

افزایش تسهیلات خرید چراغ سبز به گرانی کاذب مسکن

وی ادامه داد:با توجه به بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی افزایش وام برای ساخت و ساز مسکن منطقی بوده اما رشد وام در بخش خرید مسکن در شرایط فعلی قابل قبول نیست چرا که صرف گرانی کاذب قیمت ها منجر می شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در هر صورت باید سیاست خانه دار کردن مردم به نتیجه عملی برسد چرا که در حال حاضر هزینه اجاره بهای مسکن نسبت به درآمد بسیاری از خانوارها بالا است.