بندر امیرآباد مؤسسه حقوقی داد و خرد

رکورد تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد

ثبت رکورد تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد/ ۱۰۰ فروند کشتی به آبهای بندرامیرآباد وارد

مدیربنادرودریانوردی امیرآباد گفت: در دی ماه سال ۹۷، تعداد ۱۰۰ فروند کشتی به آبهای بندرامیرآباد وارد شد که بیش از ۳۹۰ هزار تن میزان تخلیه و بارگیری کالا به ثبت رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و ردیانوردی، سیاوش رضوانی درباره رکورد تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد، افزود: در دی ماه سال ۹۷، تعداد ۱۰۰ فروند کشتی به آبهای بندرامیرآباد وارد شد که بیش از ۳۹۰ هزار تن میزان تخلیه و بارگیری کالا به ثبت رسید، این عدد در مقایسه با ۲۵۶ هزار تن مدت مشابه سال قبل از رشد حدود ۱۸ در صدی برخوردار بوده است.
وی با اشاره به اینکه میزان صادرات کالا از بندرامیرآباد به بنادر آکتائو، ترکمنباشی و ماخاچ کالا در دی ماه سال جاری بیش از ۱۰ درصد بوده است، تصریح کرد: از میزان صادرات یاد شده ، کالاهای ساختمانی با ۵۰ درصد، مصنوعات فلزی با ۱۰۰ درصد، مواد غذایی و ماشین آلات نیز با ۱۰۰ درصد و محصولات کشاورزی با بیش از ۳,۵ برابر،  از بیشترین رشد برخوردار بوده اند.
مدیربندرامیرآباد با اشاره به آمار ده ماهه منتهی به بهمن ماه سال جاری این بندر گفت: صادرات و واردات کالا در این مدت نسبت به ده ماهه سال گذشته  روند رو به رشد و مثبتی داشته است  و از غلات با ۲۳ درصد، مواد اولیه ترکیبات شیمیایی و ماشین آلات با رشد ۵ برابری، کود و سموم شیمیایی با رشد بیش از ۲ برابری و همچنین  کالاهای ساختمانی با ۲۲ درصد رشد،  به عنوان کالاهایی نام برد که بیشترین سهم را در این رشد داشته است.
وی اذعان داشت: بندرامیرآباد به عنوان بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر رتبه نخست میزان تخلیه و بارگیری، صادرات و واردات کالا و تخلیه غلات را در میان بنادر شمالی دارا  است.