سامانه وزارت نفت MOP به درگاه ملی مجوزهای کسب‌وکار پیوست.

درگاه ملی مجوزهای کشور، خدمتی کاربردی است که توسط دولت به کسب‌ و کارها (G4B)ارائه می‌شود و اصلی‌ترین ذینفعان آن را مردم اعم از حقیقی یا حقوقی و اتباع خارجی تشکیل می‌دهند.

معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت  اشاره داشت که دستگاه‌ها تا هیجده اسفندماه امسال فرصت داشتند به درگاه ملی مجوزها متصل شوند و برای صدور مجوزهای کسب‌وکار استعلامات را به‌صورت الکترونیک انجام دهند، تصریح کرد: وزارت نفت در این ارتباط  اجرای طرح‌های ان‌جی‌ال (مایعات گازی)، اجرای طرح‌های ال‌ان‌جی (گاز طبیعی مایع‌شده)، اجرای طرح‌های پتروشیمی، جی‌تی‌ال (تبدیل گاز طبیعی به مایع)، اجرای طرح‌های پالایشی،  پتروشیمی و احداث ایستگاه‌های گاز و سی‌ان‌جی را در این درگاه ملی قرار داده است.
هوشنگ فلاحتیان  اظهار داشت هم‌اکنون ارتباط سامانه وزارت نف تو شرکت‌های اصلی آن با درگاه ملی مجوزهای کسب‌وکار برقرار شده است و همچنین  در همین اواخر بود که  از وزارت نفت به‌عنوان دستگاه پیشرو در اتصال به این سامانه نام برده شده بود .

هوشنگ فلاحتیان با  اشاره به اینکه  باید سامانه‌های هوشمند، جایگزین کاغذبازی‌های اداری در اعطای مجوز سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی شود تا طبق زمان‌بندی شفاف روند خدمت‌رسانی به فعالان اقتصادی پیش برود.
در ماده‌ هفت اصل چهل و چهار قانون اساسی نیز به این موضوع اشاره شده است. دولت ملزم است به‌منظور تسهیل سرمایه‌گذاری در ایران، مراجع صدور مجوزهای کسب‌وکار موظف‌اند شرایط و فرآیند صدور یا تمدید مجوزهای کسب‌وکار را به نحوی ساده کنند که هر متقاضی مجوز کسب‌وکار در صورت ارائه مدارک مصرح در پایگاه اطلاع‌رسانی مجوزهای کسب‌وکار، بتواند در حداقل زمان ممکن مجوز مورد نظر خود را دریافت کند.