ماجرای کلاهبرداری از فروش ملی‌پوش ایران در سوئد چه بود؟

پلیس سوئد در تحقیقاتش به این نتیجه رسیده است که باشگاه اوسترشوندس در فروش دو بازیکن خود از جمله سامان قدوس کلاهبرداری کرده است.

 باشگاه اوسترشوندس سوئد مظنون به کلاهبرداری و رسوایی مالی است و پرونده این باشگاه از سوی پلیس سوئد همچنان در حال بررسی و تحقیق است.

نشریه ÖP پلیس سوئد اعلام  کرد که در این پرونده کلاهبرداری، علاوه بر باشگاه اوسترشوندس دو باشگاه واتفورد انگلیس و آمیان فرانسه هم دخیل هستند.

 ماجرا به فروش سامان قدوس و «کن سما» دو بازیکن اوسترشوندس به باشگاه‌های آمیان و واتفورد انگلیس مربوط می شود. قدوس که بازیکن تیم ملی ایران هم هست، از سال ۲۰۱۸ در باشگاه آمیان توپ می زند.

مساله اینجاست که اوسترشوندس ۳ میلیون کرون از این انتقالات کم دارد و این مبلغ ناپدید شده است.

«کاترینا تورنگن» مدیر عامل موقت اوسترشوندس این خبر را تایید کرد و گفت: ما نمی‌توانیم سه میلیون بدهیم. یک وکیل داریم که روی این موضوع کار می‌کند.

اوسترشوندس ابتدا قرار بود قدوس را به تیم اوئسکا اسپانیا بفروشد که طبق توافق عمل نکرد و بازیکن ایرانی خود را به لیگ فرانسه منتقل کرد. این موضوع باعث شد تا فیفا این باشگاه سوئدی را از نقل و انتقالات محروم کند و جریمه ۴ میلیون یورویی و چهار ماه محرومیت هم نصیب سامان قدوس شد؛ هرچند که بخشی از این آرا در دادگاه عالی ورزش مجددا بررسی  و اوسترشوندس تبرئه شد.