موسسه حقوقی داد و خرد

محاکمه عاملین کرسنت فراتر از تغییر حکم است.

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: محاکمه عاملین پرونده کرسنت فراتر از تأثیر در رأی داوری بین‌المللی است و ما به دلیل اینکه برخورد با فساد تماما منفعت است حتما باید برخود و محاکمه کنیم.

 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی”نفت ما “،   اخیراً سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود از محکومیت ۶ نفر به جزای نقدی و ۲ نفر به حبس در پرونده کرسنت خبر داد. هرچند هنوز اطلاعات دقیقی از کم و کیف این محاکمه در دسترس نیست ولی کارشناسان حقوقی معتقدند محاکمه عاملان کرسنت می‌تواند تأثیر مثبتی در جریان بین‌المللی پرونده داشته باشد، مانند آنچه که در اواخر دولت دهم رخ داد و با مسئولیت گرفتن تیم عامل کرسنت ورق به ضرر ایران برگشت.
در همین راستا مالک شریعتی گفت: محاکمه عاملین پرونده کرسنت فراتر از تأثیر در رأی داوری بین‌المللی است و ما به دلیل اینکه برخورد با فساد تماماً منفعت است حتماً باید برخود و محاکمه کنیم.
وی با تأکید بر اینکه پیگیری پرونده کرسنت توسط نمایندگان مجلس به هیچ وجه جنبه سیاسی ندارد، افزود: دستاویز فعلی ما درخواست ابطال حکم در داوری بین‌المللی است و این کار در حال انجام است.
این عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: میدان گازی سلمان میدان مشترک و اینکه ما نه گاز این میدان را فروخته‌ایم و نه شیرین‌سازی کردیم، پوی دلال را هم داده‌ایم و از طرفی جریمه هم بشویم ضرر سه برابری برای است و باید جلوگیری شود.

منبع: مهر