همکاری دریایی ایران ایتالیا

همکاری مشترک ایران ایتالیا

توسعه همکاری های دریایی و بندری ایران با ایتالیا/ بررسی همکاری مشترک بین بندر شهید رجایی و بندر تریسته

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با مدیر منطقه آزاد و بندر تریسته ایتالیا با هدف توسعه همکارهای بندری و دریایی دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی طی سفر به کشور ایتالیا با  مدیر منطقه آزاد و بندر تریسته ایتالیا در زمینه توسعه همکاری ها دریایی و بندری دیدار کرد.

در این دیدار پتانسیل های طرفین در بخش های دریایی و بندری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در مورد توسعه همکاری ها مباحث مختلفی مطرح شد.

مدیر بندر تریسته ایتالیا در این نشست گفت: بندر تریسته به عنوان نقطه توزیع کالا بویژه کالاهای ریلی به کل اروپا می تواند همکاری های خود را با بندر شهید رجایی توسعه دهد.

وی افزود: بندر شهید رجایی پتانسیل بالای در ترانزیت کالا دارد و می توان از ظرفیت بندر شهید رجایی و تریسته به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در زمینه خدمات بندری و دریایی بندر شهید رجایی جایگاه ویژه ای دارد، متذکر شد: امیدواریم با مذاکرات صورت گرفته بتوان همکاری ها را گسترش داد.

بندر تریست در نزدیکی منتهی‌الیه باریکه‌ای از خشکی در میان دریای آدریاتیک و مرز ایتالیا با اسلوونی (با فاصله اندکی از شهر در شمال، شرق و جنوب آن) قرار دارد.