قائم مقام مدیر حمل و نقل اروپا

اروپا در حمل و نقل کنار ایران خواهد بود

قائم مقام مدیرکل حمل و نقل اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا همواره در زمینه حمل و نقل کنار ایران خواهد بود و همکاری‌ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ماجا باکران در سمینار آموزشی لجستیک و زنجیره حمل و نقل با همکاری سازمان بنادر و و اتحادیه اروپا افزود: در بخش حمل و نقل اتحادیه اروپا همواره کنار ایران است و این همکاری ها ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۶ هیاتی از اتحادیه اروپا به رهبری خانم موگرینی؛ رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا به ایران سفر کرد که در این حضور توافقات ارزشمندی در زمینه حمل و نقل در ابعاد شهری و هواپیمایی حاصل شد حال بعد از شروع تحریم ها می گویم، در مسیر همان توافقات حرکت خواهیم کرد.

باکران گفت: همان‌طور که می‌دانید ۸۰ درصد حمل و نقل جهان از نظر حجم و ارزش از طریق دریا و توسط کشتی‌ها صورت می‌گیرد و این‌که در چه نقطه‌ای و کجا قرار داشته باشد، اهمیت ندارد. اتحادیه اروپا و قاره اروپا در ادوار مختلف تاریخ از طریق دریا با قاره آسیا تجارت داشته است. به همین خاطر خواهان آن هستیم بین قاره اروپا و آسیا همچنان این ارتباط برقرار  باشد.

وی افزود: توسعه همکاری ها باعث می شود به جریان لجستیک و زنجیره حمل و نقل به سرانجام برسد. این مزیت حمل و نقل را رشد و به توسعه کشورها کمک خواهد کرد و در کنار آن منجر به پایداری اقتصادی و زیست‌محیطی نیز می‌شود. به همین خاطر باید امنیت را بالا ببریم و همان‌طور که می‌دانید این موارد همگی در کانون فعالیت‌ها ما قرار دارد.

قائم مقام مدیرکل حمل و نقل اتحادیه اروپا ادامه داد: لازم است که زمینه را برای رقابت سالم و برابر ایجاد کنیم و در کنار آن بتوانیم با افزایش همکاری با کشورهای مختلف شاهد نوین‌سازی و ارتقاء بنادر باشیم. به همین خاطر خوب است که بتوانیم در فعالیت‌های خودمان تبادل اطلاعات را داشته باشیم.

رئیس هیات اروپایی برای حضور در مراسم سمینار آموزشی لجستیک و زنجیره حمل و نقل افزود: جهان در حال تحول بزرگی است و عصر دیجیتال را تجربه می‌کنیم. به همین خاطر فعالیت‌ها در این عرصه با نظارت بیشتری انجام می‌گیرد و در حوزه دریایی هم باید از این عرصه به بهترین شکل بهره گرفته شود. این تحولات بسیار سریع هستند و برای عقب نماندن باید سریع حرکت کرد و با آن سازگار شد.

باکران با تاکید بر اینکه تمرکز بالایی روی این موارد از سوی اتحادیه اروپا و قاره اروپا صورت گرفته گفت: در این فرصت و در این همایش می‌خواهیم جدا از تمرکز و صحبت روی اولویت‌های سیاسی بین ایران و اتحادیه اروپا به‌طور خاص و تخصصی اطلاعات بین دو طرف تبادل شود و در کنار هم با این چالش مواجه باشیم.

وی گفت: از بخش خصوصی می‌خواهیم که با بخش حاکمیت و قانوگذار همراه باشد چرا که تلاش آن‌ها در تسریع فعالیت‌ها کمک شایانی خواهد بود.