سامسونگ پشتیبانی از NFT را به تلویزیون‌های 2022 خود اضافه می‌کند.

جهان توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) طرفداران زیادی دارد و سامسونگ هم نمی‌خواهد از قافله عقب بماند. این شرکت اعلام کرده که پشتیبانی گسترده از NFT را به محصولات خود می‌آورد و این کار را با خط تولید تلویزیون‌های 2022 آغاز خواهد کرد.

سامسونگ در بیانیه‌ای در این باره گفت با توجه به افزایش تقاضا در زمینه توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT)، نیاز به ارائه راهکارهای جدید در زمینه نمایش و خرید توکن‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. این شرکت در سال 2022 اولین کاوشگر و بازار خرید NFT بر مبنای تلویزیون را معرفی می‌کند. این پلتفرم به کاربر اجازه خواهد داد تا در یک نرم‌افزار به دنبال آثار هنری بگردد و آن‌ها را خریداری کند.

پلتفرم سامسونگ مشاهده و خرید NFT را ممکن می‌کند

به گفته سامسونگ، پلتفرمی که در تصویر بالا دیده می‌شود به خالقان آثار اجازه می‌دهد کارهایشان را با دنیا به اشتراک بگذارند و خریداران هم می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند. به‌علاوه، امکان پیش‌نمایش توکن‌ها قبل از خرید وجود دارد و کاربران می‌توانند درباره تاریخچه NFT و فراداده‌های بلاکچینی اطلاعات کسب کنند.

سامسونگ در تولید این پلتفرم توجه زیادی به جزئیات داشته است. قابلیت کالیبره ویژه‌ای که روی این پلتفرم قرار گرفته باعث می‌شود تنظیمات تلویزیون به‌طور خودکار به تنظیمات مدنظر سازنده اثر تغییر پیدا کند و نزدیک‌ترین خروجی به خود اثر نمایش داده شود. پیش‌تر از این تکنیک برای دالبی ویژن و نتفلیکس استفاده شده بود. حالا NFT هم سیستم مخصوص خودش را دریافت می‌کند.

انتظار داریم که با آغاز عرضه تلویزیون‌های 2022 سامسونگ اطلاعات بیشتری درباره پلتفرم توکن‌های غیرقابل معاوضه این شرکت منتشر شود. این غول کره‌ای با خبر امروز به اولین سازنده بزرگ تلویزیون تبدیل خواهد شد که پشتیبانی از NFT را به محصولات خود می‌آورد. ولی سوال این است که در ادامه سایر برندها هم اقدام مشابهی را انجام خواهند داد؟ نظر شما در این باره چیست؟